Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: как се сменя ангренажен ремък на 620 Sdi
МнениеПубликувано на: Съб Юни 12, 2010 7:02 am 

Кола:

Здравейте! Може и да има някаде тема по този въпрос ако е така sorry.

Имам проблем с центровката на Ровера и реших сам да си я проверя но стигнах до свалянето на ролката на коляновия вал която задвижва пистовия ремък. интересуваме дали мога да зацепя разпределителния вал правилно без да свалям тази ролка и в случей че трябва да е сваля как да блокирам вала зада мога да развия болта на ролката и със каква резба е тои лява или дясна понеже ме предопредиха че на някой автомобили болта бил с обратна резба зада мойе да несе развива. Благодаря предварително и ще съм благодарен на някое клип4е примерно или снимка а за сега мога да споделя това http://www.japancars.ru/cat/honda/index ... ,6250,6251

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юни 12, 2010 11:16 am 
Аватар

Кола: D13B2, D14A4, F18A3

Шайба - не ролка - сваляй !
Развиване - като тук http://psycho.gotobg.net/~roverclu/foru ... &highlight, но развиваш.
Нормална резба.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юни 12, 2010 12:37 pm 

Кола:

Благодаря отивам да пробвам отново дано да успея да огранича усукването на мотора от тампоните ;)

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юни 12, 2010 1:41 pm 

Кола:

не нямам успех :( . прекалено голям луфт се получава и нямам ход на инструмента а нямам пневматичен винтовер за това питах как да го блокирам вала директно от маховика или от някаде другаде?

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юни 12, 2010 3:31 pm 
Аватар

Кола: Rover 200RF

От маховика само. Никакви пети скорости и спирачки – само от маховика е истината. Сваляш сатртера и или заклинваш там голяма отвертка, ако можеш, или си взимаш планка за блокиране на маховика.
Ето примерно:
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... K:MEWAX:IT

Другият вариант е с пневматичен, както казваш, но ако нямаш достъп до такъв инструмент, само с блокиране на маховика става читаво.

200Nm са около 20кгс/м, тоест на динамометричните ключове със скала това е извиване чак до края на скалата. Не е шега работа.

Аз опитвах да сваля тоя болт тия дни и понеже единият болт на стартера ми се опъна, реших да опитвам пак и пак така с "пета скорост и на спирачки" – е не става, като насилваш повече, колата даже тръгва леко да приплъзва. Да не говорим, че двигателят се гъне и мята в тампоните като риба на сухо.

Най-чисто е с планка за блокиране. Ако смяташ да правиш и втори път тая операция сам, заслужава си парите определено. Ето това е под 30 паунда заедно с доставката до врата (цената е под 30 евро, затова не би трябвало да го спрат на митницата, а направо пощальонът да го донесе до пощенската ти кутия;)

Както и да решиш – дано това помага и успех!

NB: Всъщност ако колата е 600, може точно тая планка от линка да не е за тебе! Но виж, порови, сто на сто има за твоята, даже би трябвало да е по-евтинка ;)

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юни 12, 2010 5:20 pm 
Аватар

Кола: rover 200 1.1karb

тая планка за да я сложиш трябва да свалиш скоростите :D
turin махни импулсния датчик и там сложи дебела отверка,държи без грешка,така си развих маховика
а иначе като дигнеш колата и свалиш гумата и отдоло пробвай да развиваш,отгоре е бая тясно
гайчен ключ и с тръбата задължително :D
на където се върти двигателя,натам се и завива болта

Rover, for the first time was inspired by the motorbike engines. The first award winning was K-Series. The long-bolt design and the lightweight construction spanned everything form a 1.1. litre four pot to a 2.5 litre V6!!!!

Изображение

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юни 12, 2010 10:24 pm 

Кола: 420 DI/220 SDI

togop написа:
не нямам успех :( . прекалено голям луфт се получава и нямам ход на инструмента а нямам пневматичен винтовер за това питах как да го блокирам вала директно от маховика или от някаде другаде?
Щом няма да сменяш ремъка, не ти трябва да го развиваш този болт.. :)

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юни 12, 2010 11:12 pm 

Кола:

ремъка е за смяна а и няма как да направя центровката на разпределителния вал спрямо коляновия или ако има то аз не го зная.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 13, 2010 11:07 am 
Аватар

Гайковерт.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 13, 2010 12:04 pm 

Кола:

togop написа:
ремъка е за смяна а и няма как да направя центровката на разпределителния вал спрямо коляновия или ако има то аз не го зная.

Колега , ако не си правил това друг път по добре се откажи.Със цел да спестиш пари можеш да си докараш много неприятности(можеш да си съсипеш колата).Труда по смяна на ангренажен ремък на твойта кола е около 100 - 120лв.Запознат ли си какво се случва при неправилно зацепен ангренажен ремък?

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 13, 2010 1:22 pm 

Кола:

аз вече го имам този проблем. след като скъсах пистовия ремък парчетата от него през връзката между двете шайби (тази която върти пистовия и тази която върти ангренажа) са се навъртяли на зъпчатката на ангренажния и той е преплъзнал.

сега успях с помоща на пневматичен гайковер да сваля въпросния болт почистих парчетата от ремъка и намерих триъгалния сряз на зъпчатката на коляновия вал но не мога да видя неиния съответстващ белек моля за съдеиствие.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 13, 2010 1:25 pm 
Аватар

Само плашите хората в тоя форум. Какъв гайковерт, какви пет лева? Да си купи направо подемник, за да си сменя гумите? Човекът каза, че няма гайковерт.

А това "като не си правил друг път" ми е любимо, сори. Същото като всички да "търсят човек с опит" – е как да го направи първи път, като всеки път като опитва, "няма да го е правил друг път"?

Щом колегата пита толкова конкретно, значи е поне наясно с подробностите и последствията.

Едно напомняне от мен – колега, щом смениш ремъка, завърти двигателя два оборота. От болта на коляновия вал само, не от другаде. Двигателят се върти по часовниковата стрелка (много малко са двигателите, които се въртят "наобратно" и нашите не са от тях).

Значи два пълни оборота и всичко трябва да върви плавно, с горе-долу еднакво усилие. Ако се "затегне" някъде не насилвай, може да си зацепил неправилно и да натиснеш клапан. Те са много твърди, но само в стеблата и в самата плоскост, иначе точно в началото на стеблото са по-гъвкави и там се кривят и после става салата в лай-лошия случай.

Може за твое успокоение да повъртиш и повечко, идеята е да върви плавно два или повече оборота. Ако спазиш точно белезите, най-вероятно няма да има проблеми.

Ако това те плаши, послушай другите и я заведи на доктор той да й смени ремъка. Решението си е твое ;)

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 13, 2010 1:30 pm 
Аватар

togop написа:
почистих парчетата от ремъка и намерих триъгалния сряз на зъпчатката на коляновия вал но не мога да видя неиния съответстващ белек моля за съдеиствие.

Белегът трябва да е на блока и да е точно вертикално нод оста на вала. Не зная точно за твоя мотор, затова не слагам снимка, да не обърквам. Трябва да е резка, издатина точно над вала.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 13, 2010 2:26 pm 
Аватар

turin написа:
Само плашите хората в тоя форум. Какъв гайковерт, какви пет лева? Да си купи направо подемник, за да си сменя гумите? Човекът каза, че няма гайковерт.

Казал е, ама е намерил. ;)
Много ти е баластрата в писането, колега, трудно се изразяваш ли, кво ли ? :?:

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 13, 2010 2:30 pm 
Аватар

sebulba написа:
turin написа:

Казал е, ама е намерил. ;)
Много ти е баластрата в писането, колега, трудно се изразяваш ли, кво ли ? :?:

Ти па си голем разбирач. С една дума всичко казваш, пък другите сами да се сещат. Като не ти харесва – не ме чети. Както аз не те чета.

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа