Здравей Гост ( Влез | Регистрация )

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Опушен фар ?
МнениеПубликувано на: Нед Мар 18, 2007 11:13 pm 
имам проблем с единия фар,изглежда ми като опушен,но вътре не е гърмяла крушка. Споменаха ми,че може да се е разхерметизирал
:shok:
дайте идея какво да правя?

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 19, 2007 1:39 pm 
Аватар

Кола:

При мен е същото с единия фар.
Не знам при вас, но моите фарове са пластмасови и мръсният е с някакво покритие като лак, което се лющи.
Съвсем скоро ще се опитам да го почистя и ще пиша.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Апр 26, 2007 4:58 pm 
Аватар

Кола:

Днес свалих фара и се опитах да го измия, но не стана. Успях да го отворя след като го нагрях вав фурната на 50-60 градуса за няколко минути. Лепилото, с което е затворен се размеква и се отваря лесно. След това почистване и силикон. НО много внимателно трябва да се почиства рефлектора и другите лъскави неща вътре във фара, тъй като им пада покритието.
Между дрогото фара изобщо не е херметично затворен, което ме учуди, но има три капачки, които се затварят така, че да влиза/излиза въздух през тях.

Последна промяна iniki на Чет Апр 26, 2007 6:25 pm, променена общо 1 път

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Апр 26, 2007 6:07 pm 
Администратор
Аватар

Кола: Rover 600

Това е за да не се запотяват стъклата.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Май 02, 2007 11:30 pm 
Аватар

Кола:

...ъъъъ.....друго да вЪ попитам :roll:
За ДЕСНИЯТ фар ли иде реч ?
Защото и 3-те Ровъра в квартала го имаме този проблем .
Друг е въпроса ,ъ че когато се качих на нея при първия дъжд , по- доста по- различен начин се "изхвърляше" водата от гумите, а имайки предвид конструкцията на пътя (наклона) , водата е предимно в дясно .
Хм ! :idea:

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 03, 2007 3:31 pm 
Аватар

Кола:

Цитат:
При мен е същото с единия фар.
Не знам при вас, но моите фарове са пластмасови и мръсният е с някакво покритие като лак, което се лющи.
Съвсем скоро ще се опитам да го почистя и ще пиша.

Абе и при мене тва покритие от горе лак ли е кво ли е се бели и е ужасно.Ако някой има идея как се чисти да сподели

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 03, 2007 5:53 pm 
Аватар

Кола:

Atzalata написа:
...ъъъъ.....друго да вЪ попитам :roll:
За ДЕСНИЯТ фар ли иде реч ?

Да за десния е речта. А това покритие е някакъв лак, който махнах с много търкане и с голи ръце(зор работа), но пък разликата между фаровете вече е трудно забележима.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Май 05, 2007 1:07 pm 

Кола:

и при мен е десния но още не е толкова зле.

Профил  

Заглавие: Re: Опушен фар ?
МнениеПубликувано на: Пет Юни 08, 2007 10:50 pm 
Аватар

Кола:

Anar написа:
имам проблем с единия фар,изглежда ми като опушен,но вътре не е гърмяла крушка. Споменаха ми,че може да се е разхерметизирал
:shok:
дайте идея какво да правя?

Как да се разхерметизира бе хора.... :?: като той изобщо не е затворен херметически.... та нали крушката се сваля за да се смени...

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юни 09, 2007 9:21 am 
Аватар

Кола:

Ами не е херметично затворен, но има специални отвори, които се покриват с капачета, така, че да не влиза прах - два или три. А затварянето на крушката е с гумено уплътнение, откъдето въздух не влиза.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 10, 2007 10:55 pm 
днес най-сетне се реших да оставя Роувърито при майстор :)
с няколко думи ще опиша проблема - оказа се,че това нещо,този вид опушване е в следствие на некачествени крушки. Опушването става в пространството между самия фар и плексигласовото стъкло,което е външната част на фара.Самия проблем е дошъл от самата крушка,която при светене се е получавало нещо като дим и се образува опушване на външното стъкло. Останах много доволен,защото се бях потготвил за най-лошото :).Цялото удоволствие ми струваше 15лв :)
Ето адреса на този човек - Младост 4,от лявата страна на Фантастико има едно гаражче :)

п.п на всичкото отгоре ми направи реглаж на фаровете безплатно :)

Заглавие: За опушения фар - как да ... сами!
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 23, 2007 3:48 pm 

Кола:

Ето и моят опит с десен опушен фар.
Свалям фара както е описано в CD-то. След това много !!! внимателно махам щипките на фара с отверка най-малко 10мм ширина за да захване добре щипката от страна на стъклото. Неможе да се свали лесно от страната на пластмасата, защото щипката влиза доста навътре и затова предпочетох да е от към стъклото. Цялата операция я извърших на един вестник за да е прегледно и да не изгубя частите. Щипките за 7бр. и са еднакви. Измивам стъклото с ТЕСТ и четка за дрехи - подсушавам с хартия, която непуска власинки и го оставям да се суши на слънце.
Рефлектор- чиста го с мека тоалетна хартия, но суха и без вода. Покритието ми е започнало да пада точно над крушката с двете светлини и има опасност да се отлющат парчета. При мен май е от поставяни по-мощни крушки. Проверих - сега са каквито трябва.
Измивам и двете гумени уплътнения, затварящи зад крушките и ги суша и тях.
Почиствам колкото е възможно под рефлектора - черното тяло на фара от прах и други замърсители. Не разглобявам повече, мисля че се стига и от тук достатъчно добре.
След добро изсушаване - сглобявам стъклото и тялото, като щипките щракам от към стъклото първо и към пластмасовото тяло. така щракат по-безопасно за стъклото според мен. Сглобих го по-бързо от колкото го разглобих. Слагам крушките и гумените уплътнения. Готово. Монтирам обратно фара и тествам светлините.

Ще започна да следя кога ще се "опуши" пак фара. Ако е от вода - ще повторя операцията като сложа и силикон по периферията на стъклото и тялото на фара.
Надявам се на някой да съм бил полезен с моето инфо. Не твърдя за повторяемост - просто така стан при мен.

Успех.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Апр 29, 2008 4:32 pm 
Аватар

Кола:

evelinahh беше много изчерпателен. Аз имам горе-долу същия проблем. И двата фара са ми като пожълтяли... Се едно са мръсни, не знам дали са опушени или наистина са мръсни.. Ще пробвам да сваля и разглобя фаровете пък да видим какво ще стане..

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 01, 2008 8:53 pm 
Аватар

Кола:

Здравейте, Успях до известна степен с фаровете... Пиша до известна степен защото безпроблемно раглобих фаровете както са писали колеги по-горе, но се оказа, че нито са ми мръсни стълката , нито са опушени а просто са .... пожълтяли :x Самите стъкла въобще не са стъкла, ами са пластмаси. Изглежда колата ми при предишния собственик е стояла доста време на слънце за да се получи този "жълт" ефект. Но поне знам че може без проблем да се разглобят фаровете :D

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Май 04, 2008 9:46 am 

Кола:

Колеги проблема с пожълтяването на фаровете и опушването може да се отстрани с полиране, във всички автосервизи където извършват автотенекеджйски услуги могат да ви ги почистят, можете и сами да си ги почистите купувате си полир паста и туркате докато блеснат, със стъклените фарове обаче не е така там няма спасение или поне аз не го знам

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа